IPELA ENGINE - platforma nowej generacji

Strona główna  »  Artykuły  »  IPELA ENGINE - platforma nowej generacji


IPELA ENGINE - platforma nowej generacji IPELA ENGINE jest to nowej generacji silnik służący do analizy oraz przetwarzania obrazu Full HD. Składa się on z funkcji takich jak: View-DR, High Frame Rate, DEPA Advanced oraz XDNR. Platforma IPELA ENGINE została nagrodzona w roku 2012 tytułem ‘Best CCTV Product’ przez magazyn  branżowy "Detektor".
Główną zaletą szóstej generacji kamer z serii IPELA jest zastosowanie silnika IPELA ENGINE. Zapewnia on doskonałą jakość obrazu, co przekłada się na zwiększenie wydajności naszego systemu nadzoru wizyjnego.

IPELA ENGINE jest potężną platformą służącą do przetwarzania obrazu stworzoną przez firmę Sony. Dzięki zastosowaniu czterech nowoczesnych technologii nowej generacji służących do przetwarzania obrazu umożliwiono przechwytywanie oraz przetwarzanie obrazu Full High Definition w najcięższych warunkach środowiskowych.

IPELA ENGINE to połączenie czterech wiodących w branży technologii opracowanych przez firmę Sony. Łączy w sobie: View-DR, High Frame Rate, DEPA Advanced oraz XDNR. Takie połączenie zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa wideo oraz wysoką stabilność aplikacji nadzorującej.

View-DR zapewnia doskonałą jakość obrazu nawet przy dużym kontraście. Polega to na łączeniu ujęć wykonanych przy różnym czasie otwarcia migawki. Pozwala to na otrzymaniu obrazu w zakresie 130 dB (HD 720).
Wysoka wydajność kodowania pozwala na otrzymanie obrazu odświeżanego nawet 60 razy w ciągu sekundy (60FPS), co przekłada się na gładki oraz płynny obraz.
DEPA to potężne i rozbudowane narzędzie służące do wykrywania twarzy oraz innych obiektów dzięki zapisanym regułą. W wyniku wykrycia obiektu lub twarzy pokrywającej się z zapisaną regułą uruchamia alarm.
XDNR to funkcja służąca do redukcji szumów. Zapewnia jasne i pozbawione szumów ujęcia nawet w słabo oświetlonych pomieszczeniach.

W 2012 roku magazyn Detektor przyznał platformie IPELA ENGINE tytuł ‘Best CCTV Product’ (Najlepszy produkt telewizji przemysłowej). Sam silnik był bardzo zachwalany w magazynie. Padały hasła takie jak "najnowsze odkrycie wśród produktów CCTV w 2012" oraz "rewelacyjna jakość obrazu".